Quantcast
Channel: Latvijas dzelzceļš
Viewing all 675 articles
Browse latest View live

Paziņoti trīs Dzelzceļa vēstures muzeja metu konkursa godalgojamo vietu ieguvēji

$
0
0

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā 7.decembrī sarunu procedūras ar publikāciju „Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja ēkas pārbūves un teritorijas attīstības projekts” iepirkuma komisija, atverot aploksnes ar pretendentu kvalifikācijas dokumentiem un devīžu atšifrējumiem, paziņoja godalgojamo vietu ieguvējus. Otro un trešo vietu ieguvuši arhitektu biroji SIA „2727” un personu apvienība SIA „12 LĪNIJAS” un Ilze Mekša, bet pirmo vietu komisija piešķīrusi arhitektu birojam NRJA.

Kopumā metu konkursā saņemti seši pieteikumi, bet trijiem no tiem pieteikumi nebija atbilstoši noteiktajām prasībām, tāpēc tie izslēgti no tālākas dalības iepirkuma procedūrā.

Iepirkuma komisijas priekšsēdētājs, VAS “Latvijas dzelzceļš” viceprezidents Ainis Stūrmanis uzsver, ka visi pieteikumi bijuši spilgti un radoši, vienlaikus piedāvājot funkcionālus risinājumus, kā muzeja teritorijā nodrošināt visdažādākās iespējas apmeklētājiem gan vasaras, gan ziemas periodā. “Izvēle bija grūta, tomēr kopā ar pieredzējušiem speciālistiem esam izvēlējušies godalgotās vietas, kuras visprecīzāk atbilst gan mūsu vīzijai par muzeja, gan dzelzceļa attīstību Latvijā. Dzelzceļam kā mobilitātes un tautsaimniecības dzinējspēkam vienmēr ir bijusi nozīmīga loma valsts un sabiedrības attīstībā un izaugsmē, un ir īpaši būtiski, ka šī loma tiek saglabāta arī industriālā mantojuma un kultūrvēsturisko aspektu jomā,” norāda Stūrmanis.

Arhitektu biroja NRJA risinājuma, kam piešķirta pirmā vieta, pamatā ir piedāvājums vizuāli pagarināt esošo depo ēku, lai tā kļūtu līdzvērtīga citiem objektiem muzeja teritorijā, skaidro NRJA arhitekts Uldis Lukševics. Jaunā ēkas piebūve veidota ar atsauci uz vēsturi, izmantojot tādas pašas arhitektoniskas uzbūves jumtu kā vēsturiskajai ēkai.

Visi trīs godalgojamie projekti paredz piebūves būvniecību pie vēsturiskās Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja teritorijā esošās depo ēkas un apkārtējās teritorijas labiekārtošanu ar gājēju celiņiem, apstādījumiem, un teritoriju, kur paredzētas arī aktivitātes ģimenēm ar bērniem. Savukārt ēkas iekšpusē arhitekti piedāvā izveidot izglītības centru un telpas pasākumiem.

Iepirkumu komisija pārbaudīs visu trīs godalgojamo vietu pretendentu un to iesniegto dokumentu atbilstību nolikuma kvalifikācijas prasībām, izslēgšanas noteikumu neattiecināmībai. Gala lēmums par konkursa uzvarētāju un godalgu sadali tiks pieņemts tikai pēc dokumentu pārbaudes

Vasaras vidū VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) izsludināja sarunu procedūru, aicinot arhitektus iesniegt vīziju muzeja teritorijas attīstībai, kas paredz muzeja teritorijā esošas, ilgāku laiku neizmantotas 1868. gadā būvētas dzelzceļa depo ēkas atjaunošanu un iekļaušanu muzeja kompleksā.

Iepirkuma procedūras mērķis ir, izmantojot radošo sacensību, izvēlēties arhitektoniski un funkcionāli augstvērtīgāko un dizainiski interesantāko risinājumu metu Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja izglītības centra izveidošanai, kā arī tās īstenošanas piedāvājumu.

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs ir dibināts 1994. gadā. Kopš 1996.gada muzejs atrodas Torņakalna preču stacijas teritorijas daļā, kādreizējā Rīgas-Jelgavas dzelzceļa remontdarbnīcu ēkā. Muzejs lepojas ar lielāko platsliežu ritekļu kolekciju Baltijā un plašāko Latvijas dzelzceļu vēsturi raksturojošu krājumu. Gada laikā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeju apmeklē vairāk nekā 40 tūkstoši apmeklētāju, bet muzeja teritorijas attīstības projekta rezultātā interesentu loku paredzēts paplašināt, piesaistot arvien jaunus apmeklētājus.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Galerijas (1)


“LDz Loģistika” parakstījusi sadarbības memorandu ar Irānas loģistikas uzņēmumu

$
0
0

Turpinot šogad uzsāktās sarunas par sadarbību dzelzceļa pārvadājumu un multimodālo loģistikas pakalpojumu jomā, šonedēļ Rīgā viesojās Irānas loģistikas uzņēmuma “Railway Transportation Co” vadība, lai pārrunātu tālākās sadarbības iespējas. Vizītes laikā uzņēmuma valdes priekšsēdētāja vietnieks Ebadolla Forozešs apmeklēja gan VAS “Latvijas dzelzceļš”, gan Rīgas Brīvostu.

Noslēdzot vizīti, parakstīts sadarbības memorands starp SIA “LDz Loģistika” un “Railway Transportation Co”, kas paredz kopīgu darbu jaunu maršrutu izstrādē no Indijas un Irānas un to testēšanā.

E.Forozešs uzsvēra, ka uzņēmums ir īpaši ieinteresēts iespējami drīzākā Ziemeļu-Dienvidu transporta koridora attīstībā star Indiju un Ziemeļeiropu, kas ietver arī transporta koridoru caur Irānu. Viņš norādīja, ka īpaši augstu vērtē Latvijas kolēģu centienus iesaistīties šajā koridorā, tādēļ arī vēlas izveidot ciešāku sadarbību ar “LDz Loģistiku”.

“LDz Loģistika” valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis, parakstot stratēģiskās sadarbības memorandu, norādīja, ka uzņēmums šogad ir piedalījies vairākās augsta līmeņa izstādēs un konferencēs Irānas galvaspilsētā Teherānā, kā arī ļoti nozīmīga bijusi tikšanās ar Irānas dzelzceļa vadību, kas notika oktobrī Rīgā – Dzelzceļa transporta padomes sēdes laikā.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Galerijas (1)

SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” kļuvis par Zinātniskās ražošanas korporācijas “Apvienotā Vagonu Kompānija” stratēģisko partneri

$
0
0

SIA "LDZ ritošā sastāva serviss" (RSS) kļuvis par Zinātniskās ražošanas korporācijas “Apvienotā Vagonu Kompānija” – līdera 1520mm platuma sliežu inovatīvajā vagonbūvē - stratēģisko partneri kravas vagonu remonta jomā.

Zinātniskās ražošanas korporācijas “Apvienotā Vagonu Kompānija”( «Объединенная Вагонная Компания») izsniegtais apliecinājums paredz, ka RSS ir kļuvis par korporācijas uzņēmumos būvēto jaunākās paaudzes kravas vagonu remonta un apkopes stratēģisko partneri.

Augusta vidū Latvijā bija ieradusies Zinātniskās ražošanas korporācijas “Apvienotā Vagonu Kompānija” vadība, lai pārrunātu kopīgu projektu īstenošanas iespējas. Tika noslēgts sadarbības līgums, kura ietvaros puses vienojās par kopēja korporācijas uzņēmumā ražoto kravas vagonu garantijas un pēcgarantijas apkopes un remonta centra izveidi uz Daugavpils vagonu remonta centra bāzes.

Zinātniskās ražošanas korporācijā “Apvienotā Vagonu Kompānija” ietilpst pieci kravas vagonu un detaļu ražošanas uzņēmumi, transporta inženiertehnoloģiju centrs, kā arī līzinga un transporta kompānijas. Korporācijas uzņēmumi gada laikā saražo vidēji 22 000 dažādu veidu kravas vagonu, kuru starpremontu nobraukums sasniedz 800 000 kilometru (vai 8 gadus). Kompānijai ir 65 servisa un 6 mācību centri NVS valstīs un Baltijā.

Galerijas (1)

Ir apstiprināti VAS “Latvijas dzelzceļš” pakalpojuma “kravas vagonu apstrāde” sniegšanas noteikumu grozījumi

$
0
0

Izpildot Valsts dzelzceļa administrācijas 18.08.2017. lēmumu Nr. 1.5.-6/1 par manevru darbu veikšanas nodrošināšanu Ventspils stacijā, lai standartizētu, sakārtotu un pilnveidotu VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) pakalpojumu sniegšanas kārtību visā LDz pārvaldībā esošā publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūrā, un, pamatojoties uz Dzelzceļa likuma 12¹.panta prasībām, nodrošinātu to sniegšanu nediskriminējošā veidā visiem pakalpojumu pasūtītājiem, 2017.gada 17.oktobrī ar Prezidentu padomes lēmumu Nr.PP-29/322 “Par VAS “Latvijas dzelzceļš” organizatoriskās struktūras izmaiņām” tika nolemts LDz uzsākt manevru darbu organizācijas funkciju veikšanu Ventspils, Liepājas, Rīga Krasta un Mangaļu stacijā un  ar Prezidentu padomes 20.12.2017. lēmumu Nr.PP-39/433  ir apstiprināti VAS "Latvijas dzelzceļš" pakalpojuma “kravas vagonu apstrāde” sniegšanas noteikumu  grozījumi, pilnveidojot esošos un paredzot jaunus pakalpojumus.

Minēto noteikumu grozījumi ir publicēti LDz tīmekļa vietnē.

Galerijas (1)

LDz ievieš jaunu pakalpojumu kravu īpašniekiem

$
0
0

2018.gadā VAS “Latvijas dzelzceļš” Ventspils, Liepājas, Mangaļu, Rīga-Krasta, Daugavpils, Rēzeknes, Jelgavas, Šķirotavas, Krustpils, Zemitānu, kā arī Bolderājas stacijās piedāvā jaunu pakalpojumu “Vietējo vagonu apstrāde”. Tas paredz, ka kravas vilciens pēc pienākšanas gala stacijā tiks sagatavots, sadalot to pa vagonu grupām tā, lai ikviens klients pats vai izvēloties sadarbības partneri varētu nogādāt sev piederīgos vagonus izkraušanai/iekraušanai.

“Iepriekšējo gadu laikā mainījusies ne tikai situācija globālajā pārvadājumu tirgū, bet arī kopumā dzelzceļa nozarē. Eiropā dzelzceļi kļūst atvērtāki, nozare liberalizējas. Arī LDz turpina kļūt atvērtāks un arvien pieejamāks klientiem, tāpēc ieviešot šo pakalpojumu piedāvājam tiem klientiem, kuri vēlas patstāvīgi veikt vagonu grupu padošanu izkraušanai vai iekraušanai ostas stacijās, piekļuvi mūsu infrastruktūrai un iespēju izmantot savus resursus,” skaidro LDz viceprezidents Ēriks Šmuksts.

Iepriekš vairākās stacijās pēc vilciena pienākšanas tā sadalīšanu vagonu grupās un vagonu grupas padošanu uz pievedceļiem, tostarp arī citu komersantu vajadzībām veica SIA “LDz Cargo”. Saskaņā ar Valsts dzelzceļa administrācijas ieteikumu un izmaiņām Dzelzceļa likumā atbilstoši turpmāk vagonu grupas sagatavošanu padošanai uz pievedceliem pēc vienotas pieejas un tarifa visiem pārvadātājiem un ostu termināliem veiks infrastruktūras pārvaldītājs VAS “Latvijas dzelzceļš”.

Savukārt dzelzceļa pārvadātājiem, kā arī ostu termināļiem tiks nodrošināta vienlīdzīga piekļuve infrastruaktūrai, lai tie paši varētu nodrošināt vagonu un vagonu grupu padevi izkraušanai vai iekraušanai.

Sīkāka informācija par jauno pakalpojumu un ar to saistītajām izmaiņām noteikumos pieejama LDz tīmekļa vietnē internetā sadaļā “Biznesam/Kravas vagoni”: https://ldz.lv/lv/kravas-vagoni-apkalpes-vietas-operatora-pakalpojumi.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Galerijas (1)

Veiktas izmaiņas vairāku LDz koncerna uzņēmumu vadībā

$
0
0

Turpinot koncerna “Latvijas dzelzceļš” (LDz) restrukturizāciju, LDz meitassabiedrību SIA “LDz Loģistika” un SIA “LDz ritošā sastāva serviss” (RSS) dalībnieku sapulces ir apstiprinājušas izmaiņas abu uzņēmumu valdēs. Par RSS valdes locekli stratēģiskās attīstības jautājumos apstiprināts Sandis Vētra, bet līdzšinējais valdes loceklis Gundars Ābols savukārt iecelts “LDz Loģistikas” valdes priekšsēdētāja amatā.

Sandis Vētra jau ir bijis RSS valdes loceklis 2011.-2014.gadā, bet pēc tam strādājis arī SIA “LDz Infrastruktūra” valdē. S.Vētram ir nozīmīga pieredze finanšu vadības un juridiskajā jomā, tādējādi nodrošinot nepieciešamās kompetences uzņēmuma vadībā.

Savukārt jaunais “LDz Loģistikas” valdes priekšsēdētājs Gundars Ābols koncernā strādā kopš 2013.gada un ir specializējies starptautiskās sadarbības jautājumos. Ņemot vērā “LDz Loģistikas” starptautiskās sadarbības mērogu un stratēģiskos mērķus jaunu Eirāzijas koridoru attīstībā un esošo koridoru darbības nodrošināšanā, viņa kompetence ļaus turpināt darbu pie kopējā Latvijas transporta un loģistikas piedāvājuma attīstīšanas.

Līdzšinējais “LDz Loģistika” valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis vērsies ar iesniegumu par atkāpšanos no amata, pamatojot to ar personiskiem iemesliem. Līdz ar to pieņemts lēmums nodrošināt uzņēmuma darbības nepārtrauktību, veicot rotāciju LDz koncerna ietvaros.

Savukārt, lai nodrošinātu uzņēmuma operatīvo darbību kravu ekspedīcijas jomā un sadarbību ar nozīmīgākajiem Latvijas tranzīta nozares mērķa tirgiem, “LDz Loģistikas” valdes locekļa amatā apstiprināts Eduards Čerņavskis, kuram ir plaša pieredze kravu pārvadājumu jomā, strādājot SIA “LDz Cargo”.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Galerijas (1)

LDz valdes paziņojums

$
0
0

LDz valde iepriekšējā nedēļā saņēma Vernera Lūša atlūgumu, kurā lūdza atbrīvot no “LDz Loģistikas” valdes priekšsēdētāja amata personisku apsvērumu dēļ – lai neradītu apstākļus, kas var radīt LDz koncernam reputācijas riskus. Tādēļ tika sasaukta dalībnieku sapulce, kurā apstiprināta jauna uzņēmuma valde.

LDz valde arī saņēma Vernera Lūša paziņojumu un papildu skaidrojumu par situāciju.

LDz veica pārbaudi par radušos situāciju, kā arī saņēma LDz Krāpšanas novēršanas daļas sniegto informāciju. Apstākļi apliecina, ka situācijai ar V.Lūša iespējamām aktivitātēm Polijā vai Lietuvā laika periodā, kad viņš vēl pat nebija pieņemts darbā LDz koncernā,  nav saistības ne ar LDz koncernu, ne ar Vernera Lūša darbību LDz koncernā.

Vienlaikus LDz valde kategoriski noraida pieņēmumus, ka Verneram Lūsim varētu būt bijusi jebkāda paralēla uzņēmējdarbība periodā, kamēr viņš pildīja valdes priekšsēdētāja amatu “LDz Loģistikā”. Turklāt šādas darbības veikšanai būtu bijis jālūdz oficiāla “LDz Loģistika” dalībnieka piekrišana, bet nekas tāds nav ticis darīts. 

Galerijas (1)

Testē ar 3D printeri izgatavotas lokomotīvju detaļas

$
0
0

VAS "Latvijas dzelzceļš" meitassabiedrības SIA "LDZ Ritošā sastāva serviss" (RSS) un uzņēmuma "Baltic3D.eu" pērn uzsāktās sadarbības ietvaros ir izvēlētas un ar 3D printeri izgatavotas astoņu veidu lokomotīvju detaļas. Patlaban sākta to testēšana lokomotīvēs, pārbaudot detaļu piemērotību, izturību, stiprību un citus faktorus. Sākotnējie pilotprojekta secinājumi liecina, ka neliela apjoma nestandarta detaļu izgatavošana ar 3D printeri ir ekonomiski izdevīga un tam nepieciešams mazāk laika, nekā izmantojot citas tehnoloģijas vai detaļas pasūtot no ārvalstīm.

„Lokomotīvju palīgdetaļu izgatavošanai ar 3D printeri potenciāli ir būtiski ieguvumi, tostarp laika un resursu ietaupījums. Detaļām, kuras patlaban jau izgatavotas, ir ievērojami mazāks svars salīdzinājumā ar metāla analogiem, kā arī to izmēru un nianses iespējams dinamiski mainīt. Līdzšinējās sadarbības laikā redzētais liecina, ka šai tehnoloģijai ir perspektīvas, ņemot vērā, ka virkne detaļu, ko izmantojam, vairs nav tirgū pieejamas vai ir pārāk dārgas. Tāpat daudzos gadījumos palīgdetaļas nepieciešamas nelielā apjomā, un to iegādes process patērē samērīgi lielus resursus, bet 3D tehnoloģija ļauj elastīgi un operatīvi sagādāt kaut vai vienu vai dažas nepieciešamās detaļas,” norāda RSS valdes priekšsēdētājs Edgars Abrams.

Pirmos soļus 3D tehnoloģiju pielietošanā dzelzceļa ritošā sastāva jomā RSS jau veica 2016.gada beigās, kad RSS laboratorija iegādājās Latvijā ražotu Mass Portal 3D printeri “Pharaoh ED40”, kas ļauj izgatavot detaļas līdz par 40 cm diametrā. Tika uzsākta detaļu printēšana un testēšana. Pamatā uz 3D printera tiek izgatavotas detaļas, kas bieži nolietojas vai salūzt, piemēram, lokomotīves kustības virziena pārslēgšanas rokturis, ALSN spoles slēdzis, dažādi konektori un citas salīdzinoši vienkāršas detaļas.

Savukārt sadarbība ar "Baltic3D.eu" tika uzsākta pagājušā gada augustā, RSS Daugavpils lokomotīvju remonta centra pārstāvjiem tiekoties ar uzņēmuma "Baltic3D.eu" pārstāvjiem un izraugoties lokomotīvju detaļas, ko būtu iespējams izgatavot ar 3D printeri. Rezultātā tika izvēlētas astoņas detaļas, tostarp ventilators, vējstikla slotiņas motora pārsegs, lampa-indikators un gaisvada difuzors. Kā norādīja RSS speciālisti, vairāku minēto detaļu izgatavošana ar ierastajām tehnoloģijām ir gan dārgs, gan laikietilpīgs process. Turklāt atsevišķas detaļas līdzšinējie partneri vispār vairs neražo, līdz ar to jāmeklē alternatīvas.

Sākotnējie aprēķini liecina, ka, izmantojot 3D printeri, izmaksu ziņā būtisks ieguvums sagaidāms, piemēram, lampas-indikatora ražošanā – līdz šim izmantotās lampas bieži bojājas, taču nav izjaucamas, tāpēc, diodei izdegot, jānomaina visa lampa. Tās iegādes izmaksas ir 90 eiro. Savukārt, izgatavojot šādai pašai vajadzībai piemērotu lampu ar 3D printera palīdzību, izmaksas iespējams samazināt pieckārt – līdz 17 eiro, kā arī tas ļauj ieekonomēt arī laiku, jo vienlaikus diennaktī iespējams izgatavot 20 lampas.

Tāpat veiksmīgi izdevies izprintēt gaisvada difuzoru, kurš rūpnieciski vairs netiek ražots, līdz ar to patlaban tiek izmantoti un laboti vairākus desmitus gadus veci difuzori. Gatavojot tos uz vietas no metāla, process ir ļoti sarežģīts, prasa daudz laika un pūļu. Taču ar 3D printeri detaļa ir izgatavojama 25 stundu laikā.

Uzņēmuma “Baltic3D.eu” vadītājs Jānis Jātnieks atzinīgi novērtē RSS darbinieku izvēlētās dažādās detaļas un to sarežģītību, lai pēc iespējas precīzāk varētu pārliecināties par 3D printēšanas tehnoloģijas piemērotību un potenciālo izmantošanu ikdienas darbā. Jau līdz šim sasniegtais skaidri identificē papildus kompetences un iespējas, kuras RSS var izmantot, lai palielinātu savu starptautisko konkurētspēju, kā arī dotu precīzu signālu esošajiem studentiem par 3D modelēšanu kā būtisku prasmi darbam iekārtu apkopes uzņēmumos.

Detaļas tiek testētas RSS Daugavpils lokomotīvju remonta centrā, kur to stiprību un pielietojumu pārbaudīs praksē, lai pēc tam lemtu par tālāko sadarbību detaļu printēšanā. Februārī tiks arī organizētas apmācības un radošā inovāciju darbnīca LDz koncerna darbiniekiem un augstskolu studentiem, lai paaugstinātu speciālistu zināšanas 3D tehnoloģijas izmantošanā transporta nozarē un rastu jaunus veidus tās pielietojumam.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Galerijas (1)


Sagatavots jaunais dzelzceļa infrastruktūras tīkla pārskats; priekšlikumus var iesūtīt līdz 15.februārim

$
0
0

"Latvijas dzelzceļa" (LDz) tīmekļa vietnē ir publicēts dzelzceļa infrastruktūras tīkla pārskats 2018.-2019.gadam.

Tīkla pārskatā aprakstīta pārvadātājiem pieejamā dzelzceļa infrastruktūra, piekļuves nosacījumi, jaudas iedalīšanas kārtība, pārvadātājiem sniedzamie pakalpojumi un maksājumu iekasēšanas principi.

Šis dokuments sniedz informāciju tiem, kas vēlas veikt pārvadājumus, izmantojot LDz pārvaldībā esošo publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūru.

Dokuments pieejams LDz mājaslapas sadaļas "Biznesam" apakšsadaļā "Infrastruktūra": Tīkla pārskati

Ikviens interesents ir aicināts līdz šī gada 15.februārim "Latvijas dzelzceļa" viceprezidentam Ērikam Šmukstam iesūtīt savus jautājumus un priekšlikumus saistībā ar apstiprināto tīkla pārskatu.

Pēc priekšlikumu apkopošanas nepieciešamības gadījumā tiks organizēta apspriešana.

Galerijas (1)

LDz Indijā prezentē Latvijas transporta koridoru

$
0
0

Turpinot darbu pie Ziemeļu-Dienvidu transporta koridora attīstīšanas, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) šonedēļ ir devies vizītē uz Indiju, kur piedalās ikgadējā Indijas ostas pilsētā Mumbajā notiekošajā starptautiskajā transporta nozarei veltītajā konferencē, kā arī izstādē, kur prezentē Latvijas transporta koridoru ar trim lielākajām Latvijas ostām un tiekas par potenciālajiem sadarbības partneriem.  

Konferencē  īpaša uzmanība veltīta konteineru pārvadājumu biznesa attīstībai, jo šīs nozares izaugsmes potenciāls Indijā šobrīd ir ļoti augsts. Tāpēc viens no konferences mērķiem ir sekmēt labāko risinājumu meklēšanu valsts institūciju un privātā biznesa sadarbībai kravu pārvadājumu organizēšanā.

Konferencē piedalās gan LR Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, gan LDz prezidents Edvīns Bērziņš. K.Ozoliņš, atklājot konferenci uzsvēra globalizācijas lomu jaunu kravu piegādes risinājumu attīstībā visā Eirāzijā, un Indijas augošā ekonomika ir iespēja arī Latvijas transporta un loģistikas nozarei.

“Transporta nozarē pēdējos gados notiek būtiskas pārmaiņas, un tās izjūtam ne tikai mēs – arī tādas lielas valstis kā Indija apzinās, ka jāpielāgojas jauniem apstākļiem. Indijas ekonomika attīstās un tā meklē sadarbības iespējas savu preču tirdzniecībai ar citām Āzijas valstīm, kā arī Eiropu. Patlaban uzsāktā sadarbība var mums dot ļoti lielas iespējas nākotnē, kad transporta koridori ar Eiropu sāks stabili funkcionēt, – tāpēc mums tur jābūt jau tagad,” jaunu kontaktu izveidi un Latvijas pārstāvību šādos starptautiskos forumos akcentē LDz prezidents Edvīns Bērziņš.

Uzņēmuma “Indian Port Rail Corporation Limited” izpilddirektors Anops Argavāls, ar kuru E.Bērziņš pārrunāja iespējamo kravu komplektēšanu Latvijas virzienā, atzinīgi novērtēja LDz noslēgtos sadarbības memorandus ar Irānas un Indijas loģistikas uzņēmumiem, kā arī apsprieda iespējamos pārvadājumu operatorus Irānas teritorijā, pārvadājumu izmaksu sadalījumu un muitas procedūru organizēšanu.

Sarunās ar Indijas kolēģiem tika uzsvērts, ka LDz ir Latvijas tranzīta nozares kodols, jo kravu loģistika efektīvi darbojas tikai tad, ja dzelzceļš nodrošina tiešu savienojumu ar jūras pārvadājumiem, un otrādi. Tas ir īpaši būtiski savienojumu nodrošināšanā ar Skandināvijas valstīm, pastāstīja E.Bērziņš.

Vienlaikus Latvijas transporta nozares uzņēmumi – LDz, Rīgas Brīvosta un Ventspils brīvosta – šonedēļ ar kopīgu stendu piedalās Mumbajā notiekošajā transporta un loģistikas nozares izstādē “Transport Logistic India”, kuras ietvaros Indijas partneriem sniedz daudzpusīgu informāciju par Latvijas transporta koridora priekšrocībām un iespējamajiem kravu loģistikas risinājumiem.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Galerijas (1)

Paziņoti trīs Dzelzceļa vēstures muzeja metu konkursa godalgojamo vietu ieguvēji

$
0
0

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā 7.decembrī sarunu procedūras ar publikāciju „Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja ēkas pārbūves un teritorijas attīstības projekts” iepirkuma komisija, atverot aploksnes ar pretendentu kvalifikācijas dokumentiem un devīžu atšifrējumiem, paziņoja godalgojamo vietu ieguvējus. Otro un trešo vietu ieguvuši arhitektu biroji SIA „2727” un personu apvienība SIA „12 LĪNIJAS” un Ilze Mekša, bet pirmo vietu komisija piešķīrusi arhitektu birojam NRJA.

Kopumā metu konkursā saņemti seši pieteikumi, bet trijiem no tiem pieteikumi nebija atbilstoši noteiktajām prasībām, tāpēc tie izslēgti no tālākas dalības iepirkuma procedūrā.

Iepirkuma komisijas priekšsēdētājs, VAS “Latvijas dzelzceļš” viceprezidents Ainis Stūrmanis uzsver, ka visi pieteikumi bijuši spilgti un radoši, vienlaikus piedāvājot funkcionālus risinājumus, kā muzeja teritorijā nodrošināt visdažādākās iespējas apmeklētājiem gan vasaras, gan ziemas periodā. “Izvēle bija grūta, tomēr kopā ar pieredzējušiem speciālistiem esam izvēlējušies godalgotās vietas, kuras visprecīzāk atbilst gan mūsu vīzijai par muzeja, gan dzelzceļa attīstību Latvijā. Dzelzceļam kā mobilitātes un tautsaimniecības dzinējspēkam vienmēr ir bijusi nozīmīga loma valsts un sabiedrības attīstībā un izaugsmē, un ir īpaši būtiski, ka šī loma tiek saglabāta arī industriālā mantojuma un kultūrvēsturisko aspektu jomā,” norāda Stūrmanis.

Arhitektu biroja NRJA risinājuma, kam piešķirta pirmā vieta, pamatā ir piedāvājums vizuāli pagarināt esošo depo ēku, lai tā kļūtu līdzvērtīga citiem objektiem muzeja teritorijā, skaidro NRJA arhitekts Uldis Lukševics. Jaunā ēkas piebūve veidota ar atsauci uz vēsturi, izmantojot tādas pašas arhitektoniskas uzbūves jumtu kā vēsturiskajai ēkai.

Visi trīs godalgojamie projekti paredz piebūves būvniecību pie vēsturiskās Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja teritorijā esošās depo ēkas un apkārtējās teritorijas labiekārtošanu ar gājēju celiņiem, apstādījumiem, un teritoriju, kur paredzētas arī aktivitātes ģimenēm ar bērniem. Savukārt ēkas iekšpusē arhitekti piedāvā izveidot izglītības centru un telpas pasākumiem.

Iepirkumu komisija pārbaudīs visu trīs godalgojamo vietu pretendentu un to iesniegto dokumentu atbilstību nolikuma kvalifikācijas prasībām, izslēgšanas noteikumu neattiecināmībai. Gala lēmums par konkursa uzvarētāju un godalgu sadali tiks pieņemts tikai pēc dokumentu pārbaudes

Vasaras vidū VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) izsludināja sarunu procedūru, aicinot arhitektus iesniegt vīziju muzeja teritorijas attīstībai, kas paredz muzeja teritorijā esošas, ilgāku laiku neizmantotas 1868. gadā būvētas dzelzceļa depo ēkas atjaunošanu un iekļaušanu muzeja kompleksā.

Iepirkuma procedūras mērķis ir, izmantojot radošo sacensību, izvēlēties arhitektoniski un funkcionāli augstvērtīgāko un dizainiski interesantāko risinājumu metu Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja izglītības centra izveidošanai, kā arī tās īstenošanas piedāvājumu.

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs ir dibināts 1994. gadā. Kopš 1996.gada muzejs atrodas Torņakalna preču stacijas teritorijas daļā, kādreizējā Rīgas-Jelgavas dzelzceļa remontdarbnīcu ēkā. Muzejs lepojas ar lielāko platsliežu ritekļu kolekciju Baltijā un plašāko Latvijas dzelzceļu vēsturi raksturojošu krājumu. Gada laikā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeju apmeklē vairāk nekā 40 tūkstoši apmeklētāju, bet muzeja teritorijas attīstības projekta rezultātā interesentu loku paredzēts paplašināt, piesaistot arvien jaunus apmeklētājus.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Galerijas (1)

“LDz Loģistika” parakstījusi sadarbības memorandu ar Irānas loģistikas uzņēmumu

$
0
0

Turpinot šogad uzsāktās sarunas par sadarbību dzelzceļa pārvadājumu un multimodālo loģistikas pakalpojumu jomā, šonedēļ Rīgā viesojās Irānas loģistikas uzņēmuma “Railway Transportation Co” vadība, lai pārrunātu tālākās sadarbības iespējas. Vizītes laikā uzņēmuma valdes priekšsēdētāja vietnieks Ebadolla Forozešs apmeklēja gan VAS “Latvijas dzelzceļš”, gan Rīgas Brīvostu.

Noslēdzot vizīti, parakstīts sadarbības memorands starp SIA “LDz Loģistika” un “Railway Transportation Co”, kas paredz kopīgu darbu jaunu maršrutu izstrādē no Indijas un Irānas un to testēšanā.

E.Forozešs uzsvēra, ka uzņēmums ir īpaši ieinteresēts iespējami drīzākā Ziemeļu-Dienvidu transporta koridora attīstībā star Indiju un Ziemeļeiropu, kas ietver arī transporta koridoru caur Irānu. Viņš norādīja, ka īpaši augstu vērtē Latvijas kolēģu centienus iesaistīties šajā koridorā, tādēļ arī vēlas izveidot ciešāku sadarbību ar “LDz Loģistiku”.

“LDz Loģistika” valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis, parakstot stratēģiskās sadarbības memorandu, norādīja, ka uzņēmums šogad ir piedalījies vairākās augsta līmeņa izstādēs un konferencēs Irānas galvaspilsētā Teherānā, kā arī ļoti nozīmīga bijusi tikšanās ar Irānas dzelzceļa vadību, kas notika oktobrī Rīgā – Dzelzceļa transporta padomes sēdes laikā.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Galerijas (1)

SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” kļuvis par Zinātniskās ražošanas korporācijas “Apvienotā Vagonu Kompānija” stratēģisko partneri

$
0
0

SIA "LDZ ritošā sastāva serviss" (RSS) kļuvis par Zinātniskās ražošanas korporācijas “Apvienotā Vagonu Kompānija” – līdera 1520mm platuma sliežu inovatīvajā vagonbūvē - stratēģisko partneri kravas vagonu remonta jomā.

Zinātniskās ražošanas korporācijas “Apvienotā Vagonu Kompānija”( «Объединенная Вагонная Компания») izsniegtais apliecinājums paredz, ka RSS ir kļuvis par korporācijas uzņēmumos būvēto jaunākās paaudzes kravas vagonu remonta un apkopes stratēģisko partneri.

Augusta vidū Latvijā bija ieradusies Zinātniskās ražošanas korporācijas “Apvienotā Vagonu Kompānija” vadība, lai pārrunātu kopīgu projektu īstenošanas iespējas. Tika noslēgts sadarbības līgums, kura ietvaros puses vienojās par kopēja korporācijas uzņēmumā ražoto kravas vagonu garantijas un pēcgarantijas apkopes un remonta centra izveidi uz Daugavpils vagonu remonta centra bāzes.

Zinātniskās ražošanas korporācijā “Apvienotā Vagonu Kompānija” ietilpst pieci kravas vagonu un detaļu ražošanas uzņēmumi, transporta inženiertehnoloģiju centrs, kā arī līzinga un transporta kompānijas. Korporācijas uzņēmumi gada laikā saražo vidēji 22 000 dažādu veidu kravas vagonu, kuru starpremontu nobraukums sasniedz 800 000 kilometru (vai 8 gadus). Kompānijai ir 65 servisa un 6 mācību centri NVS valstīs un Baltijā.

Galerijas (1)

Ir apstiprināti VAS “Latvijas dzelzceļš” pakalpojuma “kravas vagonu apstrāde” sniegšanas noteikumu grozījumi

$
0
0

Izpildot Valsts dzelzceļa administrācijas 18.08.2017. lēmumu Nr. 1.5.-6/1 par manevru darbu veikšanas nodrošināšanu Ventspils stacijā, lai standartizētu, sakārtotu un pilnveidotu VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) pakalpojumu sniegšanas kārtību visā LDz pārvaldībā esošā publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūrā, un, pamatojoties uz Dzelzceļa likuma 12¹.panta prasībām, nodrošinātu to sniegšanu nediskriminējošā veidā visiem pakalpojumu pasūtītājiem, 2017.gada 17.oktobrī ar Prezidentu padomes lēmumu Nr.PP-29/322 “Par VAS “Latvijas dzelzceļš” organizatoriskās struktūras izmaiņām” tika nolemts LDz uzsākt manevru darbu organizācijas funkciju veikšanu Ventspils, Liepājas, Rīga Krasta un Mangaļu stacijā un  ar Prezidentu padomes 20.12.2017. lēmumu Nr.PP-39/433  ir apstiprināti VAS "Latvijas dzelzceļš" pakalpojuma “kravas vagonu apstrāde” sniegšanas noteikumu  grozījumi, pilnveidojot esošos un paredzot jaunus pakalpojumus.

Minēto noteikumu grozījumi ir publicēti LDz tīmekļa vietnē.

Galerijas (1)

LDz ievieš jaunu pakalpojumu kravu īpašniekiem

$
0
0

2018.gadā VAS “Latvijas dzelzceļš” Ventspils, Liepājas, Mangaļu, Rīga-Krasta, Daugavpils, Rēzeknes, Jelgavas, Šķirotavas, Krustpils, Zemitānu, kā arī Bolderājas stacijās piedāvā jaunu pakalpojumu “Vietējo vagonu apstrāde”. Tas paredz, ka kravas vilciens pēc pienākšanas gala stacijā tiks sagatavots, sadalot to pa vagonu grupām tā, lai ikviens klients pats vai izvēloties sadarbības partneri varētu nogādāt sev piederīgos vagonus izkraušanai/iekraušanai.

“Iepriekšējo gadu laikā mainījusies ne tikai situācija globālajā pārvadājumu tirgū, bet arī kopumā dzelzceļa nozarē. Eiropā dzelzceļi kļūst atvērtāki, nozare liberalizējas. Arī LDz turpina kļūt atvērtāks un arvien pieejamāks klientiem, tāpēc ieviešot šo pakalpojumu piedāvājam tiem klientiem, kuri vēlas patstāvīgi veikt vagonu grupu padošanu izkraušanai vai iekraušanai ostas stacijās, piekļuvi mūsu infrastruktūrai un iespēju izmantot savus resursus,” skaidro LDz viceprezidents Ēriks Šmuksts.

Iepriekš vairākās stacijās pēc vilciena pienākšanas tā sadalīšanu vagonu grupās un vagonu grupas padošanu uz pievedceļiem, tostarp arī citu komersantu vajadzībām veica SIA “LDz Cargo”. Saskaņā ar Valsts dzelzceļa administrācijas ieteikumu un izmaiņām Dzelzceļa likumā atbilstoši turpmāk vagonu grupas sagatavošanu padošanai uz pievedceliem pēc vienotas pieejas un tarifa visiem pārvadātājiem un ostu termināliem veiks infrastruktūras pārvaldītājs VAS “Latvijas dzelzceļš”.

Savukārt dzelzceļa pārvadātājiem, kā arī ostu termināļiem tiks nodrošināta vienlīdzīga piekļuve infrastruaktūrai, lai tie paši varētu nodrošināt vagonu un vagonu grupu padevi izkraušanai vai iekraušanai.

Sīkāka informācija par jauno pakalpojumu un ar to saistītajām izmaiņām noteikumos pieejama LDz tīmekļa vietnē internetā sadaļā “Biznesam/Kravas vagoni”: https://ldz.lv/lv/kravas-vagoni-apkalpes-vietas-operatora-pakalpojumi.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Galerijas (1)


Veiktas izmaiņas vairāku LDz koncerna uzņēmumu vadībā

$
0
0

Turpinot koncerna “Latvijas dzelzceļš” (LDz) restrukturizāciju, LDz meitassabiedrību SIA “LDz Loģistika” un SIA “LDz ritošā sastāva serviss” (RSS) dalībnieku sapulces ir apstiprinājušas izmaiņas abu uzņēmumu valdēs. Par RSS valdes locekli stratēģiskās attīstības jautājumos apstiprināts Sandis Vētra, bet līdzšinējais valdes loceklis Gundars Ābols savukārt iecelts “LDz Loģistikas” valdes priekšsēdētāja amatā.

Sandis Vētra jau ir bijis RSS valdes loceklis 2011.-2014.gadā, bet pēc tam strādājis arī SIA “LDz Infrastruktūra” valdē. S.Vētram ir nozīmīga pieredze finanšu vadības un juridiskajā jomā, tādējādi nodrošinot nepieciešamās kompetences uzņēmuma vadībā.

Savukārt jaunais “LDz Loģistikas” valdes priekšsēdētājs Gundars Ābols koncernā strādā kopš 2013.gada un ir specializējies starptautiskās sadarbības jautājumos. Ņemot vērā “LDz Loģistikas” starptautiskās sadarbības mērogu un stratēģiskos mērķus jaunu Eirāzijas koridoru attīstībā un esošo koridoru darbības nodrošināšanā, viņa kompetence ļaus turpināt darbu pie kopējā Latvijas transporta un loģistikas piedāvājuma attīstīšanas.

Līdzšinējais “LDz Loģistika” valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis vērsies ar iesniegumu par atkāpšanos no amata, pamatojot to ar personiskiem iemesliem. Līdz ar to pieņemts lēmums nodrošināt uzņēmuma darbības nepārtrauktību, veicot rotāciju LDz koncerna ietvaros.

Savukārt, lai nodrošinātu uzņēmuma operatīvo darbību kravu ekspedīcijas jomā un sadarbību ar nozīmīgākajiem Latvijas tranzīta nozares mērķa tirgiem, “LDz Loģistikas” valdes locekļa amatā apstiprināts Eduards Čerņavskis, kuram ir plaša pieredze kravu pārvadājumu jomā, strādājot SIA “LDz Cargo”.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Galerijas (1)

LDz valdes paziņojums

$
0
0

LDz valde iepriekšējā nedēļā saņēma Vernera Lūša atlūgumu, kurā lūdza atbrīvot no “LDz Loģistikas” valdes priekšsēdētāja amata personisku apsvērumu dēļ – lai neradītu apstākļus, kas var radīt LDz koncernam reputācijas riskus. Tādēļ tika sasaukta dalībnieku sapulce, kurā apstiprināta jauna uzņēmuma valde.

LDz valde arī saņēma Vernera Lūša paziņojumu un papildu skaidrojumu par situāciju.

LDz veica pārbaudi par radušos situāciju, kā arī saņēma LDz Krāpšanas novēršanas daļas sniegto informāciju. Apstākļi apliecina, ka situācijai ar V.Lūša iespējamām aktivitātēm Polijā vai Lietuvā laika periodā, kad viņš vēl pat nebija pieņemts darbā LDz koncernā,  nav saistības ne ar LDz koncernu, ne ar Vernera Lūša darbību LDz koncernā.

Vienlaikus LDz valde kategoriski noraida pieņēmumus, ka Verneram Lūsim varētu būt bijusi jebkāda paralēla uzņēmējdarbība periodā, kamēr viņš pildīja valdes priekšsēdētāja amatu “LDz Loģistikā”. Turklāt šādas darbības veikšanai būtu bijis jālūdz oficiāla “LDz Loģistika” dalībnieka piekrišana, bet nekas tāds nav ticis darīts. 

Galerijas (1)

Testē ar 3D printeri izgatavotas lokomotīvju detaļas

$
0
0

VAS "Latvijas dzelzceļš" meitassabiedrības SIA "LDZ Ritošā sastāva serviss" (RSS) un uzņēmuma "Baltic3D.eu" pērn uzsāktās sadarbības ietvaros ir izvēlētas un ar 3D printeri izgatavotas astoņu veidu lokomotīvju detaļas. Patlaban sākta to testēšana lokomotīvēs, pārbaudot detaļu piemērotību, izturību, stiprību un citus faktorus. Sākotnējie pilotprojekta secinājumi liecina, ka neliela apjoma nestandarta detaļu izgatavošana ar 3D printeri ir ekonomiski izdevīga un tam nepieciešams mazāk laika, nekā izmantojot citas tehnoloģijas vai detaļas pasūtot no ārvalstīm.

„Lokomotīvju palīgdetaļu izgatavošanai ar 3D printeri potenciāli ir būtiski ieguvumi, tostarp laika un resursu ietaupījums. Detaļām, kuras patlaban jau izgatavotas, ir ievērojami mazāks svars salīdzinājumā ar metāla analogiem, kā arī to izmēru un nianses iespējams dinamiski mainīt. Līdzšinējās sadarbības laikā redzētais liecina, ka šai tehnoloģijai ir perspektīvas, ņemot vērā, ka virkne detaļu, ko izmantojam, vairs nav tirgū pieejamas vai ir pārāk dārgas. Tāpat daudzos gadījumos palīgdetaļas nepieciešamas nelielā apjomā, un to iegādes process patērē samērīgi lielus resursus, bet 3D tehnoloģija ļauj elastīgi un operatīvi sagādāt kaut vai vienu vai dažas nepieciešamās detaļas,” norāda RSS valdes priekšsēdētājs Edgars Abrams.

Pirmos soļus 3D tehnoloģiju pielietošanā dzelzceļa ritošā sastāva jomā RSS jau veica 2016.gada beigās, kad RSS laboratorija iegādājās Latvijā ražotu Mass Portal 3D printeri “Pharaoh ED40”, kas ļauj izgatavot detaļas līdz par 40 cm diametrā. Tika uzsākta detaļu printēšana un testēšana. Pamatā uz 3D printera tiek izgatavotas detaļas, kas bieži nolietojas vai salūzt, piemēram, lokomotīves kustības virziena pārslēgšanas rokturis, ALSN spoles slēdzis, dažādi konektori un citas salīdzinoši vienkāršas detaļas.

Savukārt sadarbība ar "Baltic3D.eu" tika uzsākta pagājušā gada augustā, RSS Daugavpils lokomotīvju remonta centra pārstāvjiem tiekoties ar uzņēmuma "Baltic3D.eu" pārstāvjiem un izraugoties lokomotīvju detaļas, ko būtu iespējams izgatavot ar 3D printeri. Rezultātā tika izvēlētas astoņas detaļas, tostarp ventilators, vējstikla slotiņas motora pārsegs, lampa-indikators un gaisvada difuzors. Kā norādīja RSS speciālisti, vairāku minēto detaļu izgatavošana ar ierastajām tehnoloģijām ir gan dārgs, gan laikietilpīgs process. Turklāt atsevišķas detaļas līdzšinējie partneri vispār vairs neražo, līdz ar to jāmeklē alternatīvas.

Sākotnējie aprēķini liecina, ka, izmantojot 3D printeri, izmaksu ziņā būtisks ieguvums sagaidāms, piemēram, lampas-indikatora ražošanā – līdz šim izmantotās lampas bieži bojājas, taču nav izjaucamas, tāpēc, diodei izdegot, jānomaina visa lampa. Tās iegādes izmaksas ir 90 eiro. Savukārt, izgatavojot šādai pašai vajadzībai piemērotu lampu ar 3D printera palīdzību, izmaksas iespējams samazināt pieckārt – līdz 17 eiro, kā arī tas ļauj ieekonomēt arī laiku, jo vienlaikus diennaktī iespējams izgatavot 20 lampas.

Tāpat veiksmīgi izdevies izprintēt gaisvada difuzoru, kurš rūpnieciski vairs netiek ražots, līdz ar to patlaban tiek izmantoti un laboti vairākus desmitus gadus veci difuzori. Gatavojot tos uz vietas no metāla, process ir ļoti sarežģīts, prasa daudz laika un pūļu. Taču ar 3D printeri detaļa ir izgatavojama 25 stundu laikā.

Uzņēmuma “Baltic3D.eu” vadītājs Jānis Jātnieks atzinīgi novērtē RSS darbinieku izvēlētās dažādās detaļas un to sarežģītību, lai pēc iespējas precīzāk varētu pārliecināties par 3D printēšanas tehnoloģijas piemērotību un potenciālo izmantošanu ikdienas darbā. Jau līdz šim sasniegtais skaidri identificē papildus kompetences un iespējas, kuras RSS var izmantot, lai palielinātu savu starptautisko konkurētspēju, kā arī dotu precīzu signālu esošajiem studentiem par 3D modelēšanu kā būtisku prasmi darbam iekārtu apkopes uzņēmumos.

Detaļas tiek testētas RSS Daugavpils lokomotīvju remonta centrā, kur to stiprību un pielietojumu pārbaudīs praksē, lai pēc tam lemtu par tālāko sadarbību detaļu printēšanā. Februārī tiks arī organizētas apmācības un radošā inovāciju darbnīca LDz koncerna darbiniekiem un augstskolu studentiem, lai paaugstinātu speciālistu zināšanas 3D tehnoloģijas izmantošanā transporta nozarē un rastu jaunus veidus tās pielietojumam.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Galerijas (1)

Sagatavots jaunais dzelzceļa infrastruktūras tīkla pārskats; priekšlikumus var iesūtīt līdz 15.februārim

$
0
0

"Latvijas dzelzceļa" (LDz) tīmekļa vietnē ir publicēts dzelzceļa infrastruktūras tīkla pārskats 2018.-2019.gadam.

Tīkla pārskatā aprakstīta pārvadātājiem pieejamā dzelzceļa infrastruktūra, piekļuves nosacījumi, jaudas iedalīšanas kārtība, pārvadātājiem sniedzamie pakalpojumi un maksājumu iekasēšanas principi.

Šis dokuments sniedz informāciju tiem, kas vēlas veikt pārvadājumus, izmantojot LDz pārvaldībā esošo publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūru.

Dokuments pieejams LDz mājaslapas sadaļas "Biznesam" apakšsadaļā "Infrastruktūra": Tīkla pārskati

Ikviens interesents ir aicināts līdz šī gada 15.februārim "Latvijas dzelzceļa" viceprezidentam Ērikam Šmukstam iesūtīt savus jautājumus un priekšlikumus saistībā ar apstiprināto tīkla pārskatu.

Pēc priekšlikumu apkopošanas nepieciešamības gadījumā tiks organizēta apspriešana.

Galerijas (1)

LDz Indijā prezentē Latvijas transporta koridoru

$
0
0

Turpinot darbu pie Ziemeļu-Dienvidu transporta koridora attīstīšanas, VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) šonedēļ ir devies vizītē uz Indiju, kur piedalās ikgadējā Indijas ostas pilsētā Mumbajā notiekošajā starptautiskajā transporta nozarei veltītajā konferencē, kā arī izstādē, kur prezentē Latvijas transporta koridoru ar trim lielākajām Latvijas ostām un tiekas par potenciālajiem sadarbības partneriem.  

Konferencē  īpaša uzmanība veltīta konteineru pārvadājumu biznesa attīstībai, jo šīs nozares izaugsmes potenciāls Indijā šobrīd ir ļoti augsts. Tāpēc viens no konferences mērķiem ir sekmēt labāko risinājumu meklēšanu valsts institūciju un privātā biznesa sadarbībai kravu pārvadājumu organizēšanā.

Konferencē piedalās gan LR Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, gan LDz prezidents Edvīns Bērziņš. K.Ozoliņš, atklājot konferenci uzsvēra globalizācijas lomu jaunu kravu piegādes risinājumu attīstībā visā Eirāzijā, un Indijas augošā ekonomika ir iespēja arī Latvijas transporta un loģistikas nozarei.

“Transporta nozarē pēdējos gados notiek būtiskas pārmaiņas, un tās izjūtam ne tikai mēs – arī tādas lielas valstis kā Indija apzinās, ka jāpielāgojas jauniem apstākļiem. Indijas ekonomika attīstās un tā meklē sadarbības iespējas savu preču tirdzniecībai ar citām Āzijas valstīm, kā arī Eiropu. Patlaban uzsāktā sadarbība var mums dot ļoti lielas iespējas nākotnē, kad transporta koridori ar Eiropu sāks stabili funkcionēt, – tāpēc mums tur jābūt jau tagad,” jaunu kontaktu izveidi un Latvijas pārstāvību šādos starptautiskos forumos akcentē LDz prezidents Edvīns Bērziņš.

Uzņēmuma “Indian Port Rail Corporation Limited” izpilddirektors Anops Argavāls, ar kuru E.Bērziņš pārrunāja iespējamo kravu komplektēšanu Latvijas virzienā, atzinīgi novērtēja LDz noslēgtos sadarbības memorandus ar Irānas un Indijas loģistikas uzņēmumiem, kā arī apsprieda iespējamos pārvadājumu operatorus Irānas teritorijā, pārvadājumu izmaksu sadalījumu un muitas procedūru organizēšanu.

Sarunās ar Indijas kolēģiem tika uzsvērts, ka LDz ir Latvijas tranzīta nozares kodols, jo kravu loģistika efektīvi darbojas tikai tad, ja dzelzceļš nodrošina tiešu savienojumu ar jūras pārvadājumiem, un otrādi. Tas ir īpaši būtiski savienojumu nodrošināšanā ar Skandināvijas valstīm, pastāstīja E.Bērziņš.

Vienlaikus Latvijas transporta nozares uzņēmumi – LDz, Rīgas Brīvosta un Ventspils brīvosta – šonedēļ ar kopīgu stendu piedalās Mumbajā notiekošajā transporta un loģistikas nozares izstādē “Transport Logistic India”, kuras ietvaros Indijas partneriem sniedz daudzpusīgu informāciju par Latvijas transporta koridora priekšrocībām un iespējamajiem kravu loģistikas risinājumiem.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

Galerijas (1)

Viewing all 675 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>